Travesti | İstanbul Travesti Model Siteleri ve Travesti İlanları

Travesti modeller ile buluşabileceğiniz, Güncel Travesti web siteleri ve Travesti model yaşantılarına dair kuytuda kalmış bilinmesi gereken ayrıntılar ..

Travesti

Travesti bireylerin yaşantı biçimleri açısından bakıldığında, yaşanan ekonomik düzey politikalar, toplumsal gerçeklik ve önyargıların yıkıcılığı, travesti bireyin gidişhat ile doğrudan etkileşimi ve koşulların sunmuş olduğu mecburiyet ile İstanbul’da çoğu semtte kümelenme yaşayan İstanbul travestileri yoğunluklu olarak Beylikdüzü, Kadıköy, Şişli, Pendik, Bakırköy, Bahçelievler gibi Toplum yaşantısının azami süratte devam ettiği bölge seçimleri yapmışlardır. Evveliyata bakıldığında İstanbul’un merkezi konumlarını seçmiş olan travestiler zamanla gettolaşmayı ve bir arada olmayı daha uygun seçim olarak benimsemelerinin peşi sıra bu dağılımı yaşamışlardır. İstanbul gibi bir metropolün devamlı olarak gelişim içerisinde olması ve durağanlığı kabul etmemesi de bu durumu ortaya çıkaran ehemmiyetli bir edilgen olmuş, doğrudan olmasa da dolaylı olarak travesti yerleşimlerini etkilemiştir. Giderek yaygınlaşan bu bir aradalık arzusu Beylikdüzü gibi sonradan gelişme kaydeden bölgelerin popülaritesini arttırsa da Kadıköy, Şişli gibi yerleşik yaşantı ve merkeziyetliği eskilere dayanan semtlerin sırf bu sebeple tercih nedeni olması gerçekliğini de öldürmemiştir.

Sitemiz eşcinsel sorun ve metobilizik açmazlara ışık tutarak, bilhassa İstanbul ve çeşitli semtlerinde yaşantı süren travesti beşerlerin yaşanmışlık ve içerisinde bulunulan durumlarını göz önünde tutmaya çalışıp, travesti sitesi kullanıcı ve arayıcılarının aradıkları bilgileri temaşa etmelerini amaçlar. Uslanmaz Şişli Travesti konusunda Şişli travestilerinin, İstanbul Şişli Semtinde yaşadıkları tüm yaşantı parçalarının negatif ve pozitive edilmiş yönlerini bulabilir ve Şişli Travesti aramaları yapmak sureti ile içinizde sakladığınız kuytu düşünceleri açığa çıkarma şansına erişebilirsiniz. TV kavgalarıyla izlemeye alıştığınız fakat özünde kedicik gibi sakin olan Beylikdüzü travesti hakkında aramakta olduğunuz elmas değerinde ve dağarcığınızı fazlasıyla genişletecek olan konu dışı okunası bilgi ve makale güzellemeleri yine sizinle olup, Beylikdüzü, Kadıköy, Fındıkzade, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy gibi yoğunluklu travesti nüfusunun kümelenmeye gün geçtikçe devam ettiği semt ve bölgelerde de yine travestiler ile iletişim kurma ve web sitelerini inceleyerek travesti bilgileri edinmek ile başlayan bir bileşik olaylar bütününü yaşama durumunuz doğabilir.

İstanbul travestilerinin varlığı yalnızca yazılı-görsel yada sosyal medyaya yansıyan kısım ve göreceler kadar değildir. İstanbul’da travesti ve eşcinsel varlığı 2000 li yılların başlarından itibaren gözle görülür derecede artmış olmakla beraber sosyal yaşantı içerisinde gitgide alışılır bir hal almaya başlamıştır. 1900’lü yıllardaki homofobik nefret ve önyargı ise yerini anlama çabası ve empatiye bırakırken; Travestiler, İstanbul içerisinde yaşam alanı olarak genelde belli başlı semt ve bölgeleri tercih etmeye başlamışlardır.

Başta Kadıköy, Beylikdüzü, Şişli, Bakırköy gibi semtleri daha özgür ve merkezi olmasından dolayı tercih eden İstanbul travestileri, Görsel orantısı ve simetrik düzeyi orta seviyede olan Fındıkzade, Bağcılar, Ataşehir, Ataköy ve Pendik gibi bölgeleri ise adeta bir tandem gibi kullanmaktadırlar. Bu semtlerde de artış kaydeden travesti nüfusu halkın konuyu içselleştirmesi yolunda atılan azı adımları da takip ederek şaşırtıcı boyutlara ilerlemektedir.

Semt semt ayrım yaptığımızda ise her bölgede yaşayan travestinin semtin (travestilere özgü) bazı özelliklerini taşımaya başladığını görmekte zor değil. Örneğin bir Kadıköy travestinin seçiciliğini bir Beylikdüzü travestisinde göremezsiniz ama aynı şekilde Beylikdüzü travestisinde olan sıcaklıkta Şişli’de yaşayan bir travestide bulunmuyor. Şişli travestilerinin kendilerine gösterdiği özen ve gayreti de Bakırköy ün travesti kızlarında aramak çabası vakit kaybı olarak ön plana çıkyor. Bakırköy travestilerininde kendilerine has olan ve onları diğer İstanbul travestilerinden ayıran yönleri ise kişisel bakımlarına göstermiş oldukları titizlik ve hassasiyet.

Anadolu yakasına geçtiğimizde Pendik travestilerinin şehirden uzak yönlerinin onlara katmış olduğu tek eşlilik seçimleri cazibelerini arttırırken, yüksek topuklu ayakkabı giyen travestiler artık İstanbul’da yabancı bir görüntü olmaktan çıkıyor ve bu koca şehir diğer tüm metropollerde olduğu gibi eşcinsel nüfusu yavaş yavaş içselliyor. Ataşehir, Bağcılar, Fındıkzade gibi bölgeleri ise travestilerin tercih etme sebepleri arasında sukünetin getirdiği huzuru ilk sıraya koyabiliriz.

Tabiki gelişen dünya İstanbul travestileri için bir fırsat olmakla birlikte kendilerini teknoloji aracılığı ile daha rahat ve daha fazla ön plana çıkarabileceklerini göstermiştir. Travesti Siteleri içerisinde travesti model olarak geniş kitlelere ulaşabileceklerinin ve bu ayrıcalığın kendilerine katacağı pozitif dönüşüm ve gelişimi rahatlıkla algılamış olan travestiler, eski günlerine adeta bir veda niteliğinde yöntemler geliştirerek, tüm zorluklara karşın bu değişim ve gelişime ayak uydurmuşlardır.

Travesti arkadaşlar için önemli bir hususta kesinlikle kıyafet ve aksesuar bileşimidir. Travesti için en büyük güzellik silahı öncelikle saçlar ve kıyafet pek tabi bunları tamamlayacak rengarenk ya da mevsimine göre mat ve şuh tarzda aksesuarlardır. İstanbul travestilerinin bunu dert etme gibi problemleri pek fazla yok zira İstanbul gibi bir metropolde her mevsim ve tarza uygun kıyefetler bulmak ve hatta kendi tarzınızı yaratarak moda akımı olmak oldukça basit. Semt ayrımı yapmaksızın İstanbul’un her köşesinde Tekstil sektörü oldukça gelişmiş durumda. Ancak önemli bir noktada iç çamaşır konusu ve gerek dizayn gerek renk uyumu ve seçiminde iç çamaşır tarzı oluşturabilmek. Travestiler bunu fazlasıyla başarıyorlar, heyecan verici ve unutulmaz seçimler yapma konusunda kendilerini geliştirmiş olan travestiler sadece kendilerine yönelik iç çamaşırlar bulabilecekleri mekanların açılmasını da sabırsızlıkla bekliyorlar.